Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування – добровільна дитяча громадська доброчинна позапартійна організація, яка сприяє вдосконаленню навчально-виховного процесу, охороні здоров`я, культурному та фізичному вихованню, згуртованості колективу школи, формуванню  усіх учнів свідомого та відповідального ставлення до своїх прав та обов`язків, які зазначені у концепції, Статуті школи, «Єдиних вимогах до учнів». Воно дозволяє учням розвивати свої здібності, вирішувати непрості завдання, оволодівати навичками ділового спілкування, вчитися користуватися владою, будувати державу своєї мрії, сприяє формуванню в учнів моральних понять і досвіду.

Функції учнівського самоврядування:

Забезпечення порядку в школі, організація чергування по школі, у класах.
Організація дозвілля на перервах.
Проведення загальношкільних лінійок, зборів, конференцій, виставок.
Організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.
Організація роботи зі збереження шкільного майна, збереження води,
електроенергії, підручників.
Організація роботи з благоустрою території школи.
Контроль за відвідуванням учнями школи.
Заслуховування звітів органів учнівського самоврядування.
Організація трудових загонів старшокласників.
Надання допомоги в організації дозвілля молодших школярів.
Проведення соціологічних досліджень з проблем життєдіяльності учнівських колективів.
Участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік.
Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання життєдіяльності учнівських колективів.
Організація пізнавальної , фізкультурно-оздоровчої діяльності.
Організація пошуково-краєзнавчої роботи в школі.
Організація змаганнь-конкурсів між класними колективами на звання „Зразковий клас”, „Громадсько-активний клас”, „Найкращий черговий клас” тощо.

Положення про учнівське самоврядування

Правила внутрішнього розпорядку для учнів школи

Прихід учня до школи.

• Приходити до школи за 15 хвилин до початку занять.

• Якщо поряд є вчителі, молодші школярі, батьки, необхідно пропустити їх, а потім йти самому. Хлопці пропускають вперед дівчат.

• Якщо пропущено хоч один день занять, необхідно мати документ (1-2 дні - записка від батьків, 3 дні і більше - довідка від лікаря.

Зовнішній вигляд

• Приходити до школи необхідно в чистій та випрасуваній шкільній формі, у чистому взутті.

• Зачіска повинна бути охайною.

• На уроки фізичної культури і на заняття в шкільній майстерні приносити відповідний одяг.

Поведінка на уроках

• Після першого дзвоника зайняти своє місце у класі, утримувати його в чистоті.

• Приготувати все необхідне для уроку на перерві: підручники, зошити, щоденник тощо.

• Коли вчитель заходить до класу, мовчки підвестися, привітатися з ним, сідати тільки після дозволу вчителя.

• За столом сидіти рівно, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді учнів.

• Виходити відповідати зі щоденником, відповідати головне, не поспішаючи.

• Якщо хочеш поставити вчителеві запитання або відповісти, підніми руку. З дозволу вчителя підведись і постав запитання (дай відповідь).

• Не можна виправляти відповіді учнів без дозволу вчителя, підказувати.

• Під час уроку необхідно дотримуватися порядку, не залишати після себе на столі сміття, папір.

• Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.

Поведінка учнів на перерві

• У класі на перерві залишаються тільки чергові, які провітрюють кімнату, готують кабінет до уроку.

• У приміщенні школи треба дотримуватися порядку, розмовляти спокійно.

• Не підніматися без необхідності на інші поверхи, не виходити зі школи.

• На сходах дотримуватися правого боку.

• Вітатися з робітниками школи, батьками та іншими дорослими.

• Дбати про чистоту в школі.

• Після першого дзвоника на урок не затримуватися в коридорі.

• Палити в школі суворо забороняється.

Поведінка учнів поза школою

• Сідати у міському транспорті тільки тоді, коли всі дорослі сіли і є вільні місця.

• Бути уважними до дорослих, маленьких дітей, хворих, літніх людей.

• Забороняється вживати алкогольні напої, палити. Загальні правила

• Учні зобов’язані старанно вчитися, зразково поводитись, брати участь у громадському житті та суспільно корисній праці, виконувати правила внутрішнього розпорядку.

• Якщо учні заподіяли школі збитків, то вони відшкодовуються за рахунок батьків, або осіб, що їх замінюють.

• Знаходитися на вулиці без дорослих дозволяється:

• учням 1-4 класів до 20 години;

• учням 5-8 класів до 21 години;

• учням 9-11 класів до 21 години.