Інноваційна програма "Центр здоров'я"

На сучасному етапі розвитку суспільства в цілому і школи зокрема реформування освіти призвело до переходу на більш високий якісний рівень викладання навчальних предметів і виховання підростаючого покоління, що потребувало створення згідно цього рівня нових навчальних планів і програм. Це в свою чергу призвело до перевантаження учнів, яке може стати фактором ризику їх здоров’я.

«Людина - найвищий продукт земної природи. Але для того, щоби насолоджуватися скарбами природи, людина має бути здоровою, сильною та розумною» - І. Павлов.

Здоров'я дітей - найцінніше надбання цивілізованого суспільства. Воно створює фізичний, духовний, соціальний, інтелектуальний та фізичний базиси країни.

Наші діти на сьогодні - ослаблені та хворобливі як, урешті, і належить бути дитині, котра погано та нераціонально харчується, живе в забрудненому навколишньому середовищі, не займається фізкультурою та постійно зазнає нервових перевантажень. Здоров’я підліткового покоління - це інтегрований покажчик суспільного розвитку, тому формування здорового способу життя є обов'язковим завданням і умовою розвитку творчих здібностей учня та формування його як творчої особистості.

Наше суспільство опинилося нині у складному становищі. За даними ЮНЕСКО, Україна за своїм біологічним станом посідає одне з передостанніх місць у світі. Тривалість життя в нашій країні на 10-12 років нижча, ніж у розвинених країнах. Особливо високою є смертність серед дітей. Лише 20% учнів після закінчення школи вважаються практично здоровими. Кожен третій учень України хворий, кожний 30-й має відхилення в психічному розвитку. 25 -30 % дітей страждають від наркотичної залежності.

У сучасному суспільстві збереження та зміцнення здоров’я людини повинні стати стабільною ціннісною орієнтацією. Правильно задати цей напрямок зобов’язана школа. Школа - це місце, де дитина проводить значну частину часу. Тому саме школа має великі можливості у здійсненні ряду заходів із питань збереження здоров'я. Саме у школі формуються життєві пріоритети особистості, і від того, як вони будуть сформовані, залежить майбутнє країни.

На стан здоров’я учнів впливають такі фактори, а саме:

- Довкілля;

- Зовнішньо-соціальне середовище;

- Ускладнення навчальних програм;

- Інтенсифікація навчального процесу;

- Зниження рухової активності;

- Скорочення тривалості відпочинку учнів;

- Неповноцінне бідне вітамінами харчування;

- Рівень фізичної культури ( фізпідготовка виховання); - Стан санітарно-гігієнічного навчання і виховання;

- Рівень психологічної допомоги школярам.

Аналіз захворювань учнів школи підтверджує дані висновки. Виходячи з аналізу обстежень стану здоров’я учнів, педагогічний колектив школи прийшов висновку, що школа може і повинна відіграти вирішальну роль у впровадженні здорового способу життя, яке спрямоване на збереження здоров’я учнів, їх гармонійний розвиток психологічних здібностей.

Центр здоровья